Celostátní výsledky 17. ročníku Astronomické olympiády
21. 6


22.06.2020
Úspěchy v soutěžích

21. 6. byly vyhlášeny celostátní výsledky letošního netradičního ročníku Astronomické olympiády. Naši studenti si vedli velice dobře.

Na základě výsledků krajského kola bylo v kategorii GH vyhlášeno 25 nejlepších účastníků z 6. a 7. ročníku ZŠ a odpovídajícím ročníkům gymnázia. I když se mezi 25 nejlepších probojovali jen Petr Starý na skvělém 10. místě a Vojtěch Schreib na 23. místě (oba 2. E), jejich spolužáci Dan Trnka, Ema Porkristlová, Karolína Kučerová a Šárka Litvínová byli všichni úspěšnými řešiteli krajského kola a obsadili prvních sedm míst kromě třetího místa.

Po vyhodnocení mezinárodní online soutěže, která proběhla na serverech v Estonsku, bylo stanoveno celostátní pořadí nejlepších 25 soutěžících v kategorii EF a CD podle těchto pravidel - na základě výsledků krajského kola (váha 2/3) a mezinárodní online soutěže (váha 1/3).

V kategorii EF na 4. místě zazářil Hubert Štěpánek ze 3. E a v kategorii CD se na 25. místě umístil Ladislav Nagy ze 6. E, oba se tak poprvé mohli zúčastnit mezinárodního astronomického klání.

 

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.


Celostátní výsledky 17. ročníku Astronomické olympiády