Šmoulové obsadili 2. místo v regionálním finále Poháru vědy
Pohár vědy s podtitulem "Zahrada" i letos přinesl v základních kolech zajímavé úkoly. Jedním z nich byla realizace chemického experimentu, ve kterém hrála hlavní roli květina, rostlina nebo jejich část.


28.06.2024
Z čeho máme radost

V letošním ročníku této mezinárodní soutěže se tým Šmoulové, ve složení Nikola Zviefelhoferová (Kutil), Andrea Motzová (Silák), Marie Štíchová (Nešika), Lucie Cipínová (Šmoulinka), Emi Táborská (Taťka Šmoula) a Anežka Frantová (Mlsoun), probojoval třemi základními koly až do regionálního finále.

V regionálním finále předvedly primánky během pěti minut nový pokus, který nepoužily v předchozích kolech. Tým Šmoulové zabodoval a v regionu Jižní Čechy a Vysočina obsadil skvělé 2. místo.

Gratulujeme týmu Šmoulové a přejeme jim hodně štěstí a úspěchů v příštím roce, kdy doufáme, že se probojují až do finále.


Šmoulové obsadili 2. místo v regionálním finále Poháru vědy Tým Šmoulové.jpg.Šmoulové obsadili 2. místo v regionálním finále Poháru vědy Tým Šmoulové 1.jpg.Šmoulové obsadili 2. místo v regionálním finále Poháru vědy Zahrada 2024.jpg.