Mistrovství ČR v šachu do 16 let

Od 11. do 18. března 2023 se v Teplicích konalo MČR mládeže do 16 let.

27.03.2023
Z čeho máme radost

MČR se hraje na 9 kol, jedná se o vážné partie (pomalé tempo), jedna partie může trvat i 5-6 hodin. Chlapci se musí na MČR kvalifikovat z krajského přeboru a dále z Mistrovství Čech (Moravy), pro dívky je soutěž "open".

Z našeho gymnázia jsem se zúčastnila já, Beáta Havelková (5. E), Jakub Šimůnek (5. E) a Vicky Cinková (4. E).

Mně se turnaj vydařil, uhrála jsem 6,5 bodu z 9 (bod je za vítězství, půl bodu za remízu) a skončila v kategorii dívek do 16 let stříbrná. Druhé místo znamená také postup na mistrovství Evropy.

Vicky se také velmi dařilo, jen jí nevyšel úplný konec, ale i tak se umístila na krásném 6. místě. Je v kategorii D16 mladší, takže bude mít příští rok šanci na vylepšení. Umístěním do 6. místa si vybojovala zařazení na listinu talentů Šachového svazu ČR.

Jakub Šimon Šimůnek se umístil na celkovém 7. místě v kategorii H16. Což je také velmi pěkné umístění, vzhledem k tomu, že konkurence mezi chlapci je daleko větší.