Krajský přebor školních družstev v šachu

Jako každý rok v únoru proběhlo krajské kolo přeboru školních družstev v šachu. Letos se konalo v Nových Hradech za účasti našich třech družstev.

08.03.2024
Z čeho máme radost

Turnaj se hrál na 7 kol olympijským systémem. Každý tým tedy mohl celkem získat maximálně 28 bodů (7x4).

V kategorii 6.-9. tříd bojovalo 21 týmů. Naši školu reprezentoval tým ve složení Jan Havelka (4.E), Jáchym Bauer (4.E), Ondřej Topka (2.E) a Petr Pešek (2.E).

Náš tým byl podle ratingu hráčů třetí nejvýše nasazený. Pět zápasů vyhráli, jednou remizovali a jednou prohráli. Ve své kategorii skončili druzí.

Celkové pořadí:
GPdC Tábor A ... 23
Jírovcova ČB ... 18,5
ZŠ Dobrá Voda ... 18,5

V kategorii středních škol hrálo 25 týmů. Náš "A" tým nastoupil ve stejném složení jako loni: Zdeněk Chval (3.A), Jakub Šimon Šimůnek (6.E), Martina Šťastná (8.E) a Daniela Nagyová (7.E) a většina členů týmu "B" letos změnila kategorii ze ZŠ na SŠ: David Smola (5.E), Vicky Cinková (5.E), Bárta David (1.A), Předota Vít (7.E).

V této kategorii byly naše týmy první a druhý nasazený. Zkušenější "A" tým vyhrál všech sedm zápasů a "B" tým jich vyhrál šest, prohrál jen s naším "A" týmem.