Honza Bauer na Czech Rocket Challenge 2023
Czech Rocket Society je samostatný spolek pro studenty vysokých škol, které baví a zajímá kosmonautika a rakety. Jan Bauer z Jírovcovky není ještě vysokoškolák, ale stavba rakety ho úplně pohltila!


03.09.2023
Z čeho máme radost

Honza vyrazil s raketou spolu s dalšími 29 finalisty do Brna na celorepublikové finále, kde si vyzkoušel svůj nový model. Po mnoha hodinách práce na konstrukci se start rakety vydařil. Bohužel nastala chyba a neotevřel se padáček, a tak se Honzova raketa nemohla bezpečně vrátit k zemi. I tak je to pro Honzu velký úspěch dostat se mezi 30 nejlepších konstruktérů z republiky. Navíc na raketě pracoval úplně sám, kdežto ostatní soutěžní modely byly většinou týmovým dílem. A tak držíme Honzovi palce, aby se to do třetice povedlo. Třeba se k Honzovi přidá i někdo další...Moc gratulujeme a obdivujeme Honzovu houževnatost a vytrvalost.


Honza Bauer na Czech Rocket Challenge 2023 Honza Bauer na Czech Rocket Challenge 2023 Czech rocket challenge 1.jpg.Honza Bauer na Czech Rocket Challenge 2023 Czech rocket challenge3.jpg.