Sportovně turistický kurz
Ve dnech 13. – 17. června žáci 3. A, 3. B a 7. E absolvovali sportovně turistický kurz po Slovinsku, Chorvatsku a Itálii.


17.06.2022
Školní akce

V pondělí v brzkých ranních hodinách vyrazilo 59 žáků s pedagogickým doprovodem z Českých Budějovic směrem do Julských Alp. Po náročné jízdě autobusem, kterou většina výpravy strávila dospáváním po nezvykle brzkém vstávání, jsme se okolo poledne ocitli na začátku první túry. Cesta začínala v údolí Planica, kterému dominují obrovské skokanské můstky a končila v sedle Vršič. Už při tomto výstupu během překonávání 700 výškových metrů někteří z nás začali chápat, že sportovní kurz rozhodně nebude snadný.

Z Vršiče nás autobus odvezl do místa našeho ubytování v obci Bovec. V úterý byl v plánu náročný celodenní výstup do nadmořské výšky 2 244 m na horu Krn, odkud byl nádherný pohled do údolí i na okolní skalní masívy. Protože to byla fyzicky velice náročná túra, ti méně zdatní jedinci ukončili výstup u Krnského jezera, což bylo asi v polovině výstupu.

Ve středu nás čekal největší zážitek zájezdu a to raftování na divoké řece Soča, jehož součástí byly různé vodní hrátky včetně skákání do vody ze 7 metrů vysokého balvanu. V odpoledních hodinách sme se přesunuli na odpočinkový pobyt k moři do chorvatské Lanterny. Abychom zde jen tak nezaháleli, zahájili jsme čtvrteční den ranním výklusem okolo ubytovacího areálu. Počasí bylo slunné, moře teplé a spokojenost byla na místě.

Po klidném čtvrtku u moře nastal poslední den výpravy a před návratem do naší milované vlasti jsme se ještě zastavili v Itálii na túru v oblasti Tarvisia, okolo neuvěřitelně čirých jezer Laghi di Fusine a od nich jsme stoupali k horské chatě Zachci.

Pak už jsme se těšili na návrat domů. Jsme rádi, že nám dokonale vyšlo počasí, nikdo se nezranil a doufáme, že i přes fyzickou náročnost se kurz líbil.


Sportovně turistický kurz IMG_20220619_220024.jpg.Sportovně turistický kurz IMG_20220613_171929.jpg.Sportovně turistický kurz IMG_20220614_194535.jpg.Sportovně turistický kurz IMG_20220619_221829.jpg.