Místo do Nagasaki sedni si k počítači
IBO Challange 2020 Koronavirová epidemie zasahuje bohužel i do soutěží mladých přírodovědných talentů. Mezinárodní biologická olympiáda (International Biology Olympiad, IBO), která měla původně probíhat v japonském Nagasaki, probíhala po celém světě online distanční formou


31.08.2020
Úspěchy v soutěžích

IBO Challange 2020

Koronavirová epidemie zasahuje bohužel i do soutěží mladých přírodovědných talentů.

Mezinárodní biologická olympiáda (International Biology Olympiad, IBO), která měla původně probíhat v japonském Nagasaki, probíhala po celém světě online distanční formou. Tzv. IBO Challenge (název pro letošní alternativní ročník) proběhla v ČR 10.-13. 8. 2020 v Krkonoších. Mladí biologové museli vyřešit dva  tříhodinové teoretické testy a dvě praktické úlohy (Bioinformatika a Fyziologie živočichů) s využitím počitačů. Česká republika vybojovala v tomto klání 1 zlatou , 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile. Jednu z nich nám na Jírovcovku přivezla studentka naší budoucí septimy Tereza Maxerová.

https://ibo2020.org/en/home/

Gratulujeme!!!


Místo do Nagasaki sedni si k počítači Místo do Nagasaki sedni si k počítači wBQGyezojQ.png.Místo do Nagasaki sedni si k počítači n8NJb41v1d.png.